Historia Grupy INTROL sięga 1990 roku, w którym powstało Przedsiębiorstwo Automatyzacji i Pomiarów INTROL s.c. Dynamiczny rozwój i ciągle doskonalone kompetencje inżynierskie pozwoliły na stworzenie Grupy, która z powodzeniem przeszła od roli dostawcy i podwykonawcy do roli generalnego wykonawcy inwestycji.

Obecnie Grupa INTROL jest inżynierskim holdingiem dostarczającym zaawansowane rozwiązania dla wielu branż gospodarki, głównie dla energetyki ogólnej i zawodowej, przemysłu, ochrony środowiska, budownictwa, górnictwa i motoryzacji.

Grupa INTROL oferuje kompleksowe usługi inżynierskie realizując inwestycje w obszarach projektowania instalacji, modernizacji bloków energetycznych, układów kogeneracyjnych, automatyzacji procesów, pomiarów przemysłowych, systemów teletechnicznych w inteligentnych budynkach, systemów klimatyzacji i wentylacji, instalacji ochrony środowiska oraz produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń dla automatyki.

Szeroki profil oferowanych usług umożliwia realizację kompleksowych usług począwszy od projektu wstępnego, projektu technicznego i kosztorysu, poprzez produkcję, kompletację dostaw, montaż i rozruch do generalnego wykonawstwa inwestycji.

GPWOd 2007 roku Grupa Kapitałowa INTROL jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Silna pozycja na rynku to zasługa blisko 1600 pracowników, którzy zapewniają naszym Partnerom fachowa wiedzę i doświadczenie, Przywiązując dużą wagę do kwalifikacji personelu, stale doskonalimy umiejętności naszych inżynierów. Dzięki temu zyskaliśmy miano partnera, który radzi sobie z najbardziej skomplikowanymi zadaniami.

414 mln
obrotów
w 2015 r.
30.000
klientów
1600
pracowników
600
inżynierów
13
spółek