W dniach 25 – 26 maja 2010 r. w Hotelu Perła Południa w Rytrze k/Nowego Sącza miała miejsce już Konferencja Automatyków „Rytro 2010”. Limatherm Sensor Sp. z o.o., Spółka należąca do Grupy Kapitałowej INTROL S.A., wzięła udział w ww. wydarzeniu.

Już po raz czternasty do malowniczego Rytra zjechali automatycy z całego kraju. Celem konferencji było przestawienie najnowszych tendencji w systemach pomiarów i automatyki, promocja najnowszych wyrobów producentów z branży, jak i wzajemna integracja zróżnicowanego środowiska polskich automatyków (zarówno z sektora nauki, producentów, projektantów jak i użytkowników)

Patronat nad konferencją objął t prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz – były Rektor AGH, aktualnie Kierownik Katedry Automatyki Wydziału E.A.I. i E. Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa – Członek Prezydium PAN, Doktor Honoris Causa 12 – tu uczelni krajowych i zagranicznych.

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wystąpień osób ze świata nauki oraz zapoznania się z ofertą zaproszonych na konferencję firm. Prócz Limatherm Sensor swe prezentacje przedstawiły m.in Danfoss, Honeywell, ABB, Emmerson etc. Podczas kolejnych paneli rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Oprawę muzyczną na zakończenie pierwszego dnia zapewnił Zespół Omen-Band, a wspaniałe występy Pani Ireny Jarockiej i Kabaretu Ani Mru Mru zdecydowanie rozluźniły poważną atmosferę spotkania po kilku godzinach wykładów i prezentacji.

Podczas drugiego dnia na głównej sali konferencyjnej przy stoiskach każdej z firm uczestnicy mogli porozmawiaćz przedstawicielami Organizatorów, zapytać o szczegóły techniczne produktów, pobrać materiały katalogowe bądź zasygnalizować konkretny problem do rozwiązania. Równolegle w tym samym czasie na dwóch salach konferencyjnych w ściśle określonych ramach czasowych odbywały się prezentacje firm Organizatorów oraz bloki dyskusyjne. – Kontrola metrologiczna aparatury pomiarowej.

Limatherm Sensor Sp. z o.o. przedstawiła prezentację swojej oferty handlowej w następujących aspektach:

1. Pomiar ciśnienia i poziomu w aplikacjach przemysłowych
2. Pomiar temperatury w ekstremalnych warunkach
3. Indywidualne rozwiązania konstrukcyjne w pomiarach temperatury
4. Kontrola meteorologiczna aparatury pomiarowej

Całość konferencji zamknięta była blokiem dyskusyjnym pt. aparatura kontrolno–pomiarowa i systemy sterowania.

Z pełnymi informacjami nt. ww. konferencji możecie Państwo zapoznać się w TYM miejscu, poniżej MATERIAŁY Z KONFERENCJI.

Dziękujemy Organizatorowi imprezy, firmie SKAMER z Tarnowa, za udostępnienie zdjęć oraz informacji nt. Koferencji Automatyków.