Tradycyjnie maj wiąże się ze spotkaniem Automatyków w Rytrze k/ Nowego Sącza. W tym roku w dniach 17-18 maja Hotel Perła Południa zgromadził uczestników na XV Konferencji Automatyków Rytro’ 2011. Limatherm Sensor Sp. z o.o., Spółka należąca do Grupy Kapitałowej INTROL S.A., wzięła udział w ww. wydarzeniu.

Już po raz piętnasty do malowniczego Rytra zjechali automatycy z całego kraju. Celem konferencji było przestawienie najnowszych tendencji w systemach pomiarów i automatyki, promocja najnowszych wyrobów producentów z branży, jak i wzajemna integracja zróżnicowanego środowiska polskich automatyków (zarówno z sektora nauki, producentów, projektantów jak i użytkowników)

Patronat nad konferencją objął t prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz – były Rektor AGH, aktualnie Kierownik Katedry Automatyki Wydziału E.A.I. i E. Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa – Członek Prezydium PAN, Doktor Honoris Causa 12 – tu uczelni krajowych i zagranicznych.

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wystąpień osób ze świata nauki oraz zapoznania się z ofertą zaproszonych na konferencję firm. Prócz Limatherm Sensor swe prezentacje przedstawiły m.in Danfoss, Honeywell, ABB, Emmerson etc. Podczas kolejnych paneli rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Oprawę muzyczną na zakończenie pierwszego dnia zapewnił Zespół Omen-Band, a wspaniałe występy Roberta Gawlińskiego oraz Cezarego Pazury zdecydowanie rozluźniły poważną atmosferę spotkania po kilku godzinach wykładów i prezentacji.

Podczas drugiego dnia na głównej sali konferencyjnej przy stoiskach każdej z firm uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami Organizatorów, zapytać o szczegóły techniczne produktów, pobrać materiały katalogowe bądź zasygnalizować konkretny problem do rozwiązania. Równolegle w tym samym czasie na dwóch salach konferencyjnych w ściśle określonych ramach czasowych odbywały się prezentacje firm Organizatorów (Limatherm referował: “Dokładność pomiaru ciśnienia a stabilność procesu”).

Prezentacje firm w bieżącym roku była oparta o odpowiedzi przesłane przez zaproszonych automatyków do Organizatora przed imprezą. Limatherm Sensor Sp. z o.o. zaprezentowała firmę odpowiadając na następujące pytania:

1/ Jaki wpływ ma akredytacja na działalność Laboratorium Pomiarów Temperatury?
2/ Czy Limatherm Sensor to tylko katalogowe produkty?
3/ Czy Limatherm Sensor używa do produkcji swoich wyrobów komponentów z rynków azjatyckich?
4/ Czy pomiar ciśnienia będzie stanowić w firmie Limatherm Sensor drugą główną grupę produktową?
5/ Co zmieniło się w ofercie firmy od poprzedniej Konferencji; czym firma Limatherm Sensor chce się pochwalić?

Całość konferencji zamknięta była blokiem dyskusyjnym pt. „Aparatura kontrolno–pomiarowa i systemy sterowania”.